Návody

Na této stránce najdete odpovědi na často kladené otázky, návody a další informace týkající se stravování a s ním spojeného informačního systému.

Tvorba ceny jídel

V tomto dokumentu (pdf, 144kB) je vysvětleno, jakým způsobem se tvoří cena jednotlivých jídel pro různé kategorie strávníků - zaměstnanci, studenti.

Změna hmotnosti masa tepelnou úpravou

K dispozicii je dokument (pdf, 177 kB), ve kterém je popsána průměrná ztráta hmotnosti mas tepelnou úpravou a hmotnost příloh.

Ovládání Prezentačního místa - PM

Prezentační místo je zařízení, které například umožňuje zjistit objednaná jídla. Také je možné si jídlo objednat nebo objednávku zrušit. Aktuálně jsou v provozu dvě zařízení - v budově menzy (vedle pokladny) a na FAST. Stáhněte si manuál (pdf, 764 kB)

Piktogramy

V jídelníčku se používají tyto piktogramy:
  • bezlepkové jídlo Lepek
  • vegetariánské jídlo Veget
  • specialita týdne (pro Snack Bar) Kuchar
  • výběrové jídlo (od 12.2.2018, zvýšená gramáž masa) vyberove_jidlo

EET - Elektronická evidence tržeb

Podle zákona o evidenci tržeb (č. 112/2016 Sb.) je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Evidence tržeb se nevztahuje na tržby za ubytování a stravování studentů a na tržby plynoucí od zaměstnanců

Mobilní aplikace pro objednávání

Majitelé mobilních zařízení s operačním systémem Android, iOS (iPad, iPhone)  si mohou objednávat jídla pomocí samostatné aplikace.

Postup pro zprovoznění:

  • Najít aplikaci na Google Play / App Store pod názvem MobilKredit 2 (Android / iOS)
  • Nainstalovat aplikaci do mobilu, iPhone nebo iPadu
  • Po spuštění se nabídne výběr provozovatele. Ze seznamu je potřeba vybrat "VŠB-Technická univerzita" (Tento krok probíhá pouze po prvním spuštění)
  • Přihlásit se do aplikace pomocí přihlašovacích údajů používaných pro přístup přes WebKredit (osobní číslo a jednotné heslo - SSO, mail, ...)

Postup při přihlašování

Pro přihlášení do internetového objednávání použijte jednotné heslo v SSO - zaměstnanci, studenti a důchodci (zvolte Objednávání stravy a pak následně rovnou tlačítko Přihlásit přes SSO bez vyplňování loginu a hesla na úvodní stránce). Další informace k SSO na iDOC.

Nebo lze použit přihlášení přes heslo vygenerované v Menze (pouze pro externí strávníky Menzy, vyplňte login, heslo a zvolte tlačítko Přihlásit).

Ceny obědů při ukončení studia

Student, kterému studijní oddělení ukončí studium (např. složením Státní závěrečné zkoušky), ztrácí nárok na dotovanou stravu. Veškeré objednávky i dříve učiněné jsou od data ukončení automaticky přepočítány na nedotovanou (plnou) cenu a stav účtu může klesnout pod nulu. Nedoplatek musí být před opuštěním univerzity uhrazen, jinak bude vymáhán.

Dvoujazyčné názvy jídel v jídelníčku

V záložce Nastavení v části Jazyk menu ve WebKreditu (po přihlášení) je možno si zvolit jazykovou mutací jídelníčku (Česky / Anglicky). Pokud není překlad dostupný, pak se zobrazí česky. Změna nastavení má vliv i na Prezentační místo.

SSO - jednotné heslo

Studenti a zaměstnanci se přihlašují do systému pro objednávání jídel pomocí osobního čísla a jednotného hesla. Toto heslo je potřeba pravidelně měnit.