Stravování

novinka

Vážení strávníci.

Z důvodu mimořádných okolností dojde od středy 18.3. v Menze 5 k omezení provozu. To si vyžádá změnu jídelních lístků. Proto se všechny vytvořené objednávky od 18.3. dále ruší a bude potřeba si jídlo objednat znovu, jakmile bude k dispozici nový jídelní lístek. Ten by měl být dostupný v průběhu úterního dopoledne (17.3.).

Po dobu omezení bude výdej jídel na Menza 5 od 11 – 13,30 hodin.

Výdejny EkF, FAST, FBI a všechny bufety budou od úterý 17.3. uzavřeny a veškeré objednávky budou zrušeny.

Děkujeme za pochopení vedení Menzy

Dear Boarders,

from Wednesday 18.3.2020 Menza 5 will have a restriction of operations due to extraordinary circumstances. This require a change in menus. Therefore all orders will be canceled from 18.3. further. Please make an order when new menu will be available. It should be during Tuesday morning (17.3.).

For the period of restriction Menza 5 will be open from 11 to 13.30 hours.

Dispensing EkF, FAST, FBI and all buffets will be from Tuesday 17.3. closed and all orders will be canceled.

Thank you Menza leadership


novinka

Upozorňujeme strávníky, že z důvodu mimořádných opatření je jídelna Menzy upravena restauračním způsobem.


Dotykový terminál

Vážení strávníci vyzkoušejte a podělte se s námi o svou zkušenost s novým dotykovým terminálem. Je umístěn zkušebně v koridoru (spojovací chodba mezi K a Menzou) a v budoucnu nahradí svou funkčností čtečky umístěné v koridoru a přízemí menzy. Navíc nově umožňuje hodnotit jídlo, které jste ten den zkonzumovali a dát tím menze zpětnou vazbu.

Své dotazy a připomínky pište na menza5@vsb.cz

Návod (pdf, 250 kB)

a d c

 

Novinky ve stravování

 

Od 4.9.2017 budou do jídelníčku přidány piktogramy a další změny:

  • bezlepkové jídlo Lepek
  • vegetariánské jídlo Veget
  • specialita týdne (pro Snack Bar) Kuchar
  • výběrové jídlo (od 12.2.2018, zvýšená gramáž masa) vyberove_jidlo
  • rozšíření vlastní cukrářské výroby
Věříme, že se Vám tyto novinky budou líbit a vyjdeme vstříc dalším strávníkům. Přejeme dobrou chuť!

EET - Elektronická evidence tržeb

Podle zákona o evidenci tržeb (č. 112/2016 Sb.) je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Evidence tržeb se nevztahuje na tržby za ubytování a stravování studentů a na tržby plynoucí od zaměstnanců.

 

Označení alergenů v pokrmech

 

Vážení strávníci,

od 13. 12. 2014 nám vzniká povinnost označovat v jídelním lístku alergeny, které daný pokrm obsahuje. V naší Menze a bufetech se značení objeví postupně během měsíce listopadu.

Seznam potravinových alergenů (English) najdete v blízkosti jídelního lístku a na webových stránkách Menzy v části Ostatní informace / dokumenty.

Příklad označení v jídelním lístku: Svíčková na smetaně, houskový knedlík – A 1,3,7,9,10

 

Mobilní aplikace pro objednávání

 

Majitelé mobilních zařízení s operačním systémem Android, iOS (iPad, iPhone) mohou nyní objednávat jídla pomocí samostatné aplikace.

Postup pro zprovoznění:

  • Najít aplikaci na Google Play / App Store pod názvem MobilKredit (Android V1 / Android V2 / iOS)
  • Nainstalovat aplikaci do mobilu, iPhone nebo iPadu
  • Po spuštění se nabídne výběr provozovatele. Ze seznamu je potřeba vybrat "VŠB-Technická univerzita" (Tento krok probíhá pouze po prvním spuštění)
  • Přihlásit se do aplikace pomocí přihlašovacích údajů používaných pro přístup přes WebKredit (osobní číslo a jednotné heslo - SSO, mail, ...)

 

Postup při přihlašování ! ! !

 

Pro přihlášení do internetového objednávání použijte jednotné heslo v SSO - zaměstnanci, studenti a důchodci (zvolte Objednávání stravy a pak následně rovnou tlačítko Přihlásit přes SSO bez vyplňování loginu a hesla na úvodní stránce). Další informace k SSO na iDOC.

Nebo lze použit přihlášení přes heslo vygenerované v Menze (pouze pro externí strávníky Menzy, vyplňte login, heslo a zvolte tlačítko Přihlásit).


 

Ceny obědů při ukončení studia ! ! !

 

Student, kterému studijní oddělení ukončí studium (např. složením Státní závěrečné zkoušky), ztrácí nárok na dotovanou stravu. Veškeré objednávky i dříve učiněné jsou od data ukončení automaticky přepočítány na nedotovanou (plnou) cenu a stav účtu může klesnout pod nulu. Nedoplatek musí být před opuštěním univerzity uhrazen, jinak bude vymáhán.


 

Registrace OsU ! ! !

 

Studenti a zaměstnanci OsU mají možnost využívat služby menzy a bufetů VŠB-TUO. Stačí se pouze zaregistrovat. Více infomací najdete na webu Kartového centra.


 

Polévku neuvádíme na jídelní lístek,

 

neboť se neobjednává a nemůžeme zaručit stejný druh až do konce výdejní doby. V případě větší poptávky reagujeme a dovařujeme polévku s kratší technologickou přípravou, aby měli strávníci možnost polévky až do konce výdejní doby. V současné době se pohybuje prodej polévek v rozmezí 800 – 1400 polévek denně.
Rada zní: Zkuste nahlédnout do jídelníčku FAST/FBI, zde uvedená polévka bude s velkou pravděpodobností vydávána i na Menze č.5.


 

Nastavení implicitní výdejny.

 

V záložce Nastavení v části Implicitní výdejna ve WebKreditu (po přihlášení) je možno si zvolit jaká výdejna bude po přihlášení přednastavena. Změna nastavení má vliv i na Prezentační místo.

 

Default distributing point setup.

 

There is a possibility to set your default distributing point, which will be shown after logging in (after sign up choose Settings menu and then Implicit servery). Change is applied also for a Presentation point.


 

Dvoujazyčné názvy jídel v jídelníčku.

 

V záložce Nastavení v části Jazyk menu ve WebKreditu (po přihlášení) je možno si zvolit jazykovou mutací jídelníčku (Česky / Anglicky). Pokud není překlad dostupný, pak se zobrazí česky. Změna nastavení má vliv i na Prezentační místo.

 

Bilingual food names in a meal list.

 

For changing language of a meal list (Czech or English) log into a system and go to Settings and then Language settings. If the translation is not available, meal will be shown in Czech. Change is applied also for a Presentation point.


Navštivte stránku Ubytovacích služeb na VŠB-TUO.


 

Dobrou chuť Vám přeje Menza VŠB-TU Ostrava