Stravování

Změna otvírací doby Snack Menza č. 5

Od 7.10.2019 dochází ve Snack Menza č. 5 ke změně provozní doby: 10:00 - 14:30 hod. a výdejní doby: 10:00 - 14:15 hod..

Těšíme se na vaši návštěvu.


Dotykový terminál

Vážení strávníci vyzkoušejte a podělte se s námi o svou zkušenost s novým dotykovým terminálem. Je umístěn zkušebně v koridoru (spojovací chodba mezi K a Menzou) a v budoucnu nahradí svou funkčností čtečky umístěné v koridoru a přízemí menzy. Navíc nově umožňuje hodnotit jídlo, které jste ten den zkonzumovali a dát tím menze zpětnou vazbu.

Své dotazy a připomínky pište na menza5@vsb.cz

Návod (pdf, 250 kB)

a d c

Od 7. 1. 2019 další alternativa dotovaného jídla v Pizzerii.

Pizzu si můžete objednávat i přes internet:
      PO – ČT:  14:00 – 20:00 hodin
      Ne:           17:00 – 20:00 hodin

Pizza bude připravena po příchodu do Pizzerie, doba přípravy cca 15 minut.


 

Novinky ve stravování

 

Od 4.9.2017 budou do jídelníčku přidány piktogramy a další změny:

  • bezlepkové jídlo Lepek
  • vegetariánské jídlo Veget
  • specialita týdne (pro Snack Bar) Kuchar
  • výběrové jídlo (od 12.2.2018, zvýšená gramáž masa) vyberove_jidlo
  • rozšíření vlastní cukrářské výroby
Věříme, že se Vám tyto novinky budou líbit a vyjdeme vstříc dalším strávníkům. Přejeme dobrou chuť!

EET - Elektronická evidence tržeb

Podle zákona o evidenci tržeb (č. 112/2016 Sb.) je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Evidence tržeb se nevztahuje na tržby za ubytování a stravování studentů a na tržby plynoucí od zaměstnanců.

 

Označení alergenů v pokrmech

 

Vážení strávníci,

od 13. 12. 2014 nám vzniká povinnost označovat v jídelním lístku alergeny, které daný pokrm obsahuje. V naší Menze a bufetech se značení objeví postupně během měsíce listopadu.

Seznam potravinových alergenů (English) najdete v blízkosti jídelního lístku a na webových stránkách Menzy v části Ostatní informace / dokumenty.

Příklad označení v jídelním lístku: Svíčková na smetaně, houskový knedlík – A 1,3,7,9,10

 

Mobilní aplikace pro objednávání

 

Majitelé mobilních zařízení s operačním systémem Android, iOS (iPad, iPhone) mohou nyní objednávat jídla pomocí samostatné aplikace.

Postup pro zprovoznění:

  • Najít aplikaci na Google Play / App Store pod názvem MobilKredit (Android V1 / Android V2 / iOS)
  • Nainstalovat aplikaci do mobilu, iPhone nebo iPadu
  • Po spuštění se nabídne výběr provozovatele. Ze seznamu je potřeba vybrat "VŠB-Technická univerzita" (Tento krok probíhá pouze po prvním spuštění)
  • Přihlásit se do aplikace pomocí přihlašovacích údajů používaných pro přístup přes WebKredit (osobní číslo a jednotné heslo - SSO, mail, ...)

 

Postup při přihlašování ! ! !

 

Pro přihlášení do internetového objednávání použijte jednotné heslo v SSO - zaměstnanci, studenti a důchodci (zvolte Objednávání stravy a pak následně rovnou tlačítko Přihlásit přes SSO bez vyplňování loginu a hesla na úvodní stránce). Další informace k SSO na iDOC.

Nebo lze použit přihlášení přes heslo vygenerované v Menze (pouze pro externí strávníky Menzy, vyplňte login, heslo a zvolte tlačítko Přihlásit).


 

Ceny obědů při ukončení studia ! ! !

 

Student, kterému studijní oddělení ukončí studium (např. složením Státní závěrečné zkoušky), ztrácí nárok na dotovanou stravu. Veškeré objednávky i dříve učiněné jsou od data ukončení automaticky přepočítány na nedotovanou (plnou) cenu a stav účtu může klesnout pod nulu. Nedoplatek musí být před opuštěním univerzity uhrazen, jinak bude vymáhán.


 

Registrace OsU ! ! !

 

Studenti a zaměstnanci OsU mají možnost využívat služby menzy a bufetů VŠB-TUO. Stačí se pouze zaregistrovat. Více infomací najdete na webu Kartového centra.


 

Polévku neuvádíme na jídelní lístek,

 

neboť se neobjednává a nemůžeme zaručit stejný druh až do konce výdejní doby. V případě větší poptávky reagujeme a dovařujeme polévku s kratší technologickou přípravou, aby měli strávníci možnost polévky až do konce výdejní doby. V současné době se pohybuje prodej polévek v rozmezí 800 – 1400 polévek denně.
Rada zní: Zkuste nahlédnout do jídelníčku FAST/FBI, zde uvedená polévka bude s velkou pravděpodobností vydávána i na Menze č.5.


 

Nastavení implicitní výdejny.

 

V záložce Nastavení v části Implicitní výdejna ve WebKreditu (po přihlášení) je možno si zvolit jaká výdejna bude po přihlášení přednastavena. Změna nastavení má vliv i na Prezentační místo.

 

Default distributing point setup.

 

There is a possibility to set your default distributing point, which will be shown after logging in (after sign up choose Settings menu and then Implicit servery). Change is applied also for a Presentation point.


 

Dvoujazyčné názvy jídel v jídelníčku.

 

V záložce Nastavení v části Jazyk menu ve WebKreditu (po přihlášení) je možno si zvolit jazykovou mutací jídelníčku (Česky / Anglicky). Pokud není překlad dostupný, pak se zobrazí česky. Změna nastavení má vliv i na Prezentační místo.

 

Bilingual food names in a meal list.

 

For changing language of a meal list (Czech or English) log into a system and go to Settings and then Language settings. If the translation is not available, meal will be shown in Czech. Change is applied also for a Presentation point.


Navštivte stránku Ubytovacích služeb na VŠB-TUO.


 

Dobrou chuť Vám přeje Menza VŠB-TU Ostrava