Blog

Týden Petry Kvitové

Ale nejen její a nejen jeden týden. Musím říct, že jsem s nadšením sledoval finálový výkon Petry Kvitové ve finále Wimbledonu. Jako bývalý tenista vím, jak je nervozita svazující a stav "gypsu na ruce i obou nohou" v rozhodujících okamžicích utkání bývá horší než jakýkoliv soupeř na druhé straně. Tehdy jsem spíše já hrával proti sobě než proti tomu druhému. Ne tak ale Petra Kvitová. Prostě do toho šla a moc o tom nepřemýšlela. Věřila si a dotáhla svou cestu turnajem až k samému vrcholu. Měl jsem z jejího vítězství velkou radost. Prostě se opět o nás mluví v tom nejlepším. Říká se, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Já nevím. Tvrdím, že možná není důležité vyhrát, ale je třeba pro to, abyste byli první, udělat maximum.

Ale nejen Petra Kvitová si v minulých dnech užívala své okamžiky výjimečné slávy. Na naši univerzitě probíhaly promoce. Ty asi neměly svého jediného vítěze, ale troufám si říci, že vítězem se stali všichni, kteří si na pódium přišli pro svůj diplom. Ti, kteří si z něj odnesli diplom v červených deskách, udělali pro své vítězství o trochu více a byli přeci jen blíže tomu, co znamená být první. Určitě si zaslouží o jeden potlesk obecenstva navíc, protože toho přeci jen museli udělat o pěkný krapet více než bylo nezbytně nutné.

Takže mi dovolte, abych se i já přidal do té dlouhé řady gratulantů a popřál vám všeho nejlepšího a mnoho úspěchů do budoucna. Stejně jako Petru Kvitovou vás totiž nečeká nic jiného, než toto své vítězství obhájit a ukázat, že to nebyla jen náhoda. Takže si řekněte o "new balls" a běžte do toho!