Ach ty žebříčky

Honba univerzit uspět v mezinárodních žebříčcích je něco, co všichni nenávidí, ale na druhou stranu dělají maximum pro to, aby se v nich posunuli co nejvýše. My nejsme výjimkou. Vloni jsme oficiálně ohlásili, že se chceme do roku 2020 dostat alespoň mezi 400 nejlepších. V tomto týdnu uveřejnila jedna z klíčových agentur Times Higher Education World (THE) University Rankings své výsledky: VŠB - Technická univerzita Ostrava je na pozici 301-350 a je nejlepší v České republice.  Pro mnohé překvapující informace, pro nás důvod k obrovské radosti. Jsem přesvědčen o velkém úsilí, které jsme věnovali kvalitě vzdělávání, výzkumu a spolupráci s průmyslem, které se projevilo v růstu naší vysoké školy, ale takový úspěch jsem nečekal ani já.  Musím přiznat, že mé překvapení vedlo k tomu, že jsme vstoupili do komunikace s THE, abychom ověřili všechna data a z nich vyplývající výsledky. I tady platí, dvakrát měř a jednou řež ;-).