Prostě dobrý oddíl

Včera jsme obdrželi zprávu z ČTK, která nás informovala o tom, že pro rok 2016 Times Higher Education World University Ranking (THE) vyhlásilo 200 nejlepších univerzit Evropy, a my jsme tam! Na místě 161-170, což by sice mohlo být i lepší (všimněte si, jak jsem zase nespokojený ;-)), ale zato jsme jedinou univerzitou v České republice, která takto uspěla. Mimochodem, když se na žebříček podíváte, tak zjistíte, že jsme nejen jediní z České republiky, ale kromě Ruské federace také z celého bývalého východního bloku. To mi připadá dost výjimečné na to, abychom na takový výsledek nebyli hrdí. Stejně jako v loňském roce ale zůstanu střízlivý, protože důležitější je, že je za námi vidět stále více práce. Narůstající počty studentů i projektů ze zahraničí jsou toho důkazem. Takže skončím tak, jak jsem tento příspěvek začal a jak bylo napsáno i na konci té zprávy z ČTK: „prostě dobrý oddíl :-)“.