Win-win-win

Aula zaplněná nejen studenty, ale i reprezentanty firem, hledajícími absolventy připravené nastoupit na nabízené pozice. Taková byla atmosféra desátého ročníku veletrhu pracovních příležitostí Kariéra Plus. Zájem firem o účast na této akci roste a vede k rozšiřování ploch pro stánky, které letos byly i u kavárničky vedle knihovny. Zajímavý program doprovodných akcí, v rámci kterých se představili úspěšní podnikatelé, firmy, ale i personalisté s radami, jak připravit CV a uspět u pohovoru, jak se na něho připravit, případně upravit, nalíčit, to vše se mohli návštěvníci dozvědět v průběhu jednoho dne.

Když jsem u stánků viděl ten oboustranný zájem, říkal jsem si, tuhle atmosféru by měli vidět budoucí maturanti. Ti, kteří se rozhodují, co jít studovat, kteří hledají odpověď na otázku, jakou perspektivu uplatnění nabízí naše studijní programy. Živá atmosféra jednoznačně ukázala, že o absolventy naší univerzity je zájem a mohou si vybírat ze široké nabídky zajímavých míst. Míst, která jim zajistí perspektivní profesní uplatnění i podmínky pro jejich osobní život.

Návštěvu veletrhu Kariéra Plus jsem zakončil s pocitem, že to byla akce win-win-win. Ano, není to překlep, záměrně píši 3x win, protože vítězové byli tři: absolventi, firmy a naše univerzita, která nemusí mít obavu o uplatnění svých absolventů na trhu práce.

A proto, chcete-li být také jednou s diplomem v ruce vítězem, přijďte k nám studovat. Bude vás čekat nejen Kariéra Plus, ale věřím, že i vaše hvězdná kariéra!