7:2

Poohlédnutí za událostmi a akcemi minulého týdne ukázalo, že emočně nejsilnějším zážitkem bylo čtvrté ostravské univerzitní derby v hokeji. Studenty a fanoušky obou univerzit zaplněná RT Torax aréna v Porubě byla živým důkazem toho, že studenti dovedou žít sportem, pobavit se a fair play zasoutěžit.

Když jsem při zahájení pronesl svůj tip, že vyhrajeme 4:1, netušil jsem, že hoši góly raději přepočítají skoro dvakrát. Vítězství 7:2 bylo přesvědčivé a patří jim gratulace!

Největší radost však mám z toho, že derby si studenti organizují sami. Těch povinností v rámci přípravy není málo a bylo vidět, že vše zvládli. Velký dík a uznání patří tedy i organizátorům, kteří vedle sportovního nadšení museli přidat i něco z „byznysu“ a managementu. Ale aspoň je vidět, že i to se dá na naší Ekonomické fakultě naučit.

Život v Ostravě se tak podařilo obohatit společnou sportovní akcí pořádanou studenty obou univerzit, o které šla reportáž ve sportovním zpravodajství ČT ještě před profi hokejem!

Sláva vítězům, čest poraženým a díky organizátorům!