Blog

Po třiceti létech ...

Čas je neúprosný k nám všem. V listopadových dnech letošního roku jsme se sešli na Absolventském srazu po třiceti létech od ukončení tehdy Fakulty strojní a elektrotechnické VŠB Ostrava v roce 1987. Je to zvláštní, když se svými spolužáky vzpomínáme na období studia a období po ukončení vysoké školy. Každý má svůj osud, své zkušenosti, životní etapy, výhry i prohry. Člověk se na chvíli zastaví a bilancuje. Ty roky strašně rychle utekly, děti vyrostly do dospělosti (některým stále vyrůstají...), někteří jsou babičky a dědečkové, někteří pracují v zahraničí a bohužel, někteří již nejsou mezi námi. Ale to je život. Jsem rád, že většina spolužáků jsou úspěšní ve svém oboru, ve kterém setrvávají od ukončení studia.

Milé spolužačky, milí spolužáci, přeji Vám všem hodně profesních úspěchů do další „třicítky“, hodně zdraví, pohody a životního elánu. A Vám ostatním doporučuji, scházejte se jako absolventi pravidelně, foťte a zaznamenávejte Vaše srazy, protože to stojí za to. Ten běžící čas nikdy nelze vrátit....

Naše letošní setkání jsme si pojmenovali jako „Bronzová promoce“, další bude „Stříbrná promoce“ (40 let od ukončení) a finále bude na naší univerzitě „Zlatá promoce“ po padesáti létech od ukončení studia.