Máme nový web!!!

Že se Internet stal fenoménem, netřeba dlouho zdůrazňovat. Vzpomínám si první vydání Neviditelného psa Ondřeje Neffa, která se na webu objevila v polovině devadesátých let. Vzpomínám si na diskuze, zdali to má nějaký velký význam mít počítače připojené do této světové sítě. "Svoje věci přeci mohu mít na svém počítači, proč bych se tedy měl připojovat", byl jeden z názorů. Jak vidno, vývoj uvrhl tyto a jim podobné úvahy do temného propadliště dějin. Dnes je to přesně naopak. Kdo není připojen, jako by neexistoval. Sociální sítě, web, email, cloudová řesění a aplikace se stěhují z počítačů do tabletů a smarphonů. To, že jsou to velcí pomocníci není asi třeba zdůrazňovat, ale že jsou to také novodobí otrokáří, o tom asi taky není sporu. Musím říct, že díky nim jsem pořád v práci (teď si nejsem jistý tím, že díky je to správné slovo). A tak na mne z oblak Internetu stále padají nějaké problémy, úkoly, stížnosti a občas, ale opravdu jenom občas i dobré zprávy. "Už to konečně vypni", slyším z úst mé ženy a cítím z němého vyčítavého pohledu našeho psa skoro pořád. Asi mají pravdu, ale stále mám ten pocit, že všechnu tuhle tsunami dát a informací je lépe odbourávat postupně, než si ji nechat nahromadit na potom. Pak totiž hrozí, že se dostanu do deadlocku jako jeden můj kolega rektor, který prý má v inboxu více než 5000 nepřečtených zpráv. Holt, asi už patřím do kyberprostoru a ten Matrix se už z mé duše nedá vytrhat. A stejně tak do takového prostoru patří naše univerzita. Web se stal klíčovým oknem pohledu na naši univerzitu. Proto náš tým věnoval hodně svého času a s velkým entuziasmem připravit nový web - moderní, dynamický, který by neměl nikoho nechat na pochybách, kdo jsme. Svým významem rychle rostoucí a ambiciózní univerzita.