Školka přeci jen bude

Tedy alespoň doufám. V současné době krácení rozpočtů není nic jednoduchého najít několik milionů na takovou investici. To, co mě opravňuje být optimistou, je výsledek hospodaření za minulý rok. Těch plus 106 milionů nám to umožní. Už tuším, že mě někteří začnou kritizovat zato, že bychom tyto peníze měli dát raději do mezd. Vybudování školky ale máme v našem dlouhodobém záměru a máme jim tam proto, abychom podpořili mladé lidi, kteří u nás pracují. Může jim pomoci kam se svými ratolestmi v době, kdy v laboratořích připravují nové výsledky do RIVu nebo učí své mladší kolegy. Ne, až takto zase zištný ani vypočítavý nejsem. Jde skutečně o to udělat pro naši univerzitu zase trochu něco navíc z pohledu jejího života. Života, který nemusí být nutně jenom o práci. I když, možná nám to nějakou další výhodu přinese.  Co když se tam, mezi těmi caparty  objeví talent, který pak zůstane i u nás na univerzitě. Ono se totiž ukazuje, že zájem o studium se formuluje mnohem dříve než na střední škole. Mimochodem, i na to máme dnes projekty.