Není mail jako mail

Asi to všichni znáte. Pořád to na nás pípá, cinká, troubí. Desítky, někdy možná i stovka mailů za den. Co mail, to nějaký problém a téměř vždy nějaká práce s ním spojená. Pomalu začínám litovat, že už přestaly chodit maily s Viagrou nebo nabídkou, že mě někde vylosovali a mám nárok na nějaký ten milion. Ty se daly hned a v klidu smazat. Ono i dnes se občas něco obdobného objeví, co lze v klidu hodit do koše, ale než tak učiníte, je třeba se tou záplavou textu a příloh prokousat. Když na mě tedy v pátek v podvečer v 18.35 kvadrofonně houknul nový mail (iPhone, iPad, Macbook a desktop - všechny ve shodný okamžik, neboť jsem vždy připojen ;-)), tak mě to ani nepřekvapilo a s velkým sebezapřením jsem jej otevřel, co se zase kýho čerta teď ještě děje (zrovna jsme si doma otevírali láhev červeného vína). Byl to mail z Bruselu, přímo z  Evropské komise. Tentokráte to bylo ale hodně příjemné. Získali jsme ocenění ECTS (European Credit Transfer System) Label pro roky 2011-2014. Přidali jsme se k těm několika málo univerzitám v České republice, které jej taky získaly a opět jsme přidali další kamínek do mozaiky toho, co to znamená být evropskou univerzitou v tom pravém slova smyslu. Je to významný počin z pohledu mobility studentů, kterým kredity získané v našich předmětech budou uznány i na jiných univerzitách v Evropské unii. Pamatuji si, jak před několika měsíci jsem byl naší přísnou paní proděkankou úkolován, abych do svých předmětů doplnil vše potřebné. Že se mi moc nechtělo, nemusím asi zdůrazňovat, ale pak jsem zatnul zuby, protože standard je standard. Teď jsem tomu obzvláště rád, protože si koordinátor ECTS Label za Českou republiku prof. Honzík schválně vybral mé předměty, aby zkontroloval, zdali mají všechny náležitosti. A udělal to přede mnou. No, byla ve mně malá dušička, ale dobře to dopadlo. Dokonce prohlásil, když to může mít správně rektor, tak to mohou mít správně i ostatní ;-). Je ale třeba poděkovat všem, kteří si dali práci s naplňováním všech požadavků, proděkanům na fakultách a hlavně prorektoru Noskievičovi, který je koordinátorem za naši univerzitu, který to s pečlivostí jemu vlastní dotáhl až k tomu mailu, který mi v pátek večer dorazil do příchozí pošty. Příští rok slavnostně převezmeme toto ocenění v Kodani spolu s dalšími 11 evropskými univerzitami. Takových mailů bych potřeboval více. Ty dělají lidem radost.