Back in Business

Tak jak všechno v životě jednou skončí, tak skončila i má letošní dovolená.  Musím říct, že jsem si ji fakt užil.  Byl jsem opět v mém oblíbeném Chorvatsku, v Makarské a bylo to prima.  Točeno veliko (Tuborg), espresso s mljekom, dagnje na buzaru, wifi na pláži (jsem to říkal, že bez Internetu nevydržím ;-)), ale hlavně dva týdny nádherného počasí a teplého moře.  Přečetl jsem dvě knihy.  Biomanželku od Viewegha (trochu zklamání) a Ztracený symbol od Dana Browna (o dost lepší). Mám rád tu atmosféru přímořských městeček a naučil jsem se mít rád onen životní styl “Nema problema”, který sice způsobil, že pohledy přišly až po třech týdnech, ale má fakt něco do sebe.  Prostě není třeba a ani není kam spěchat.  Je pravda, že po svém pondělním návratu do školy tento životní styl vzal za své, ale když je člověk odpočatý, tak problémy vnímá úplně jinak.  Navíc, když jsme z Chorvatska přivezli konečně i pěkné počasí sem k nám do Česka.  Možná to vedro mohlo být o trochu menší, když jsme se vraceli ve středu z jednání v Brně, tak teploměr na D1 ukazoval 35 stupňů, ale takové má být léto a neměli bychom si stěžovat. Celý ten první pracovní týden jsem ukončil sobotním tenisovým turnajem Metaxa Cup u nás v Polomi.  Začínal ve 13.oo uprostřed toho největšího dusna a ozývaly se názory, že “... za Magnificenci by měl být připraven náhradník, kdyby náhodou zkolaboval”.  No to mě tedy namíchlo.  Těch pět setů jsem vydržel, se svým spoluhráčem jsme skončili druzí (první by se mi líbilo více ;-)) a tak jsem se po třech litrech vypité vody (poctivě jsem hydratoval) dočkal i nějaké té skleničky Metaxy.  Teď, plný vyplavených endorfinů, píšu tento blog a jsem přesvědčen, že i ten náročný školní rok, který je před námi, se zvládne.  Musí. Takže nám všem přeji ať se nám tak i daří.  A nezapomeňte ... Nema problema.