Šance pro koleje?

Samozřejmě nemyslím pro ty, které náleží Českým drahám, ale pro ty naše, kde jsou ubytováni naši studenti a hosté. Každým rokem se je snažíme postupně vylepšovat. Nepochybně bychom si všichni přáli, aby to šlo rychleji, ale nezbývá, než k tomu účelu využívat prostředky, na které si provozem kolejí sami vyděláme.  Stát je v tomto směru skoupý a v žádném ze svých investičních programů prozatím nenašel potřebný prostor.  Včerejší jednání na MŠMT s pověřenou náměstkyní paní ministryně pro oblast ekonomického řízení však už bylo povzbudivější.  Ministerstvo si uvědomuje, že koleje jsou součástí univerzit, a to součástí velmi důležitou, a připravuje program pomoci. V našem případě je komplex studentských kolejí obzvláště důležitý, protože je integrální součástí univerzitního kampusu a v těsné blízkosti Vědecko-technologického parku Ostrava. To z něj činí nejen ubytovací zařízení, ale i zajímavé místo pro rozvoj ekonomiky. Blízkost takových prostor k tomu dává ty nejlepší podmínky. Tím nemyslím, že by se v papučích mohlo chodit do práce, o čemž teď určitě začal uvažovat nějaký ten ajťák (vím o čem mluvím, taky jsem byl takový ;-)) Mám na mysli provázanost technologických firem s našimi studenty, a tedy i jejich případnými budoucími zaměstnanci. Tak držte palce ať to klapne.  Pak si troufnu říci, že budeme mít nejlepší kampus v celé České republice.