Co jste o mně slyšeli a co je pravda

Možná již víte, že jsem dostal od politického hnutí ANO nabídku kandidovat jako nezávislý na post hejtmana našeho kraje. Je to pravda a po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl tuto nabídku přijmout. Proto jsem také minulý týden, ne zcela obvykle, vynechal svůj pravidelný blog. Chtěl jsem si rozmyslet, jak Vám to říct a jak tuto důležitou informaci sdělit oficiálně.

Vždy jsem měl rád své město a svůj kraj. Vždy jsem se rád do něj vracel a sounáležitost s ním byla i hlavním motivem, proč jsem odmítal zajímavé nabídky zůstat v zahraničí. Prostě tady patřím a jsem přesvědčen o tom, že jako hejtman můžu svému kraji nabídnout své vize, zkušenosti a energii, která mi zatím stále, zaplaťpánbůh, nedochází. Už dlouho mi vadí pořád slyšet, jak jsme špatní a jak se nám tady nedaří. Pořád někdo čeká, že nám někdo "ze shora" přece musí pomoct. Nepomůže! Musíme si pomoct sami a jde to. Důkazem toho je i naše škola, která za posledních pět let doznala snad nejbouřlivějšího rozvoje ve své historii. Máme na to být lepšími a možná i nejlepšími. Cest jak toho dosáhnout je celá řada a já jsem přesvědčen o tom, že naše budoucnost tkví ve vzdělání, především v tom technickém, protože to našemu regionu sluší a bez něj to prostě nepůjde.

Plně si uvědomuji, že aby akademická půda mohla plnit své klíčové úkoly, nesmí sloužit k prosazování politických zájmů. Proto Vás ujišťuji, že pro komunikaci svých vizí nebudu využívat univerzitní půdu. Tento blog zveřejňuji proto, že Vás cítím povinnost o svém osobním rozhodnutí informovat.

Určitě nechci v případě volebního úspěchu zpřetrhat vazby s touto školou. Chci zůstat mezi svými kolegy a studenty, protože mě to fakt baví a naplňuje radostí. Nebude ale možné být současně rektorem a hejtmanem, proto jsem také připraven, až to bude potřeba, předat svou funkci. Pevně věřím, že proto na mne teď nezanevřete, protože naše vysoká škola a náš kraj je něco, co se od sebe zcela určitě nedá oddělit.