Pouhá neobratnost?

Předevčírem jste si v mém blogu mohli přečíst, jaké mám stanovisko k povinným maturitám z matematiky. Jedna z reakcí, kterou jsem obdržel, byla zajímavá a bylo na ní hodně pravdy.  Povinná maturita nemusí zajistit to, po čem všichni voláme: aby se změnila výuka matematiky. Do jisté míry souhlasím, ale možná právě povinné ukotvení matematiky do maturitní zkoušky vyvolá potřebu do její výuky sáhnout. V každém případě je to téma, které je nesmírně aktuální a diskuze k němu by už konečně měla vést k nějakému řešení. Bohužel mám pocit, že se zatím namísto diskuze konají mediální prohlášení, která jsou projednávána bůhví s kým. Musím přiznat, že i v rámci tohoto kontextu mne překvapilo, že paní ministryně sice navštívila náš kraj, ale vůbec si nenašla čas na to, aby se setkala s rektory univerzit a vysokých škol v regionu, byť jsme ji ještě rychle chtěli pozvat. Nepochybně by to byla dobrá příležitost pobavit se nejen o tématu výuky matematiky, ale o celé řadě dalších problémů vysokého školství, která jsou léta neřešená.  Odpověď zněla, že to paní ministryni její program neumožní. To chápu, ale také doufám, že to byla pouhá politická neobratnost a nebude to znamenat, že vysoké školství je u paní ministryně na vedlejší koleji.