Hokejové derby

Musím. Musím to zmínit a dělám to strašně rád. Ve středu proběhlo v Sareza Aréně hokejové derby mezi VŠB a OU. A byl to neskutečný zážitek. Kotel fanoušků naší vysoké školy a kotel našich soupeřů, divoši na ledě, kteří předváděli skvělý hokej nahoru a dolů. To bylo prostě něco, co mě okamžitě vtáhlo, a tak jsem dělal mexickou vlnu a fandil seč mi to mé pětapadesát let staré hlasivky dovolovaly. Taky jsem se musel druhý den při svém projevu na slavnostní Vědecké radě omluvit za případnou hlasovou indispozici. Nebylo jiné cesty v úplně vyprodané aréně, než tomu dát úplně všechno: přeci jsme tam nepřišli jenom čumět;-)! Když k tomu přidáme i to, že naši borci nakonec vyhráli 6:3, tak mohu s klidným svědomím říct, ze jen těžko, velmi těžko má naše reprezentace šanci připravit mi v nadcházejícím mistrovství světa lepší hokejový zážitek. Protože úplně nejdůležitější na tom je, že obě univerzity ukázaly, že nejde jen o výuku a vědu, ale o celou atmosféru, kterou v Ostravě vytváříme. Že jsme univerzitním městem se vším všudy!!! (Ty tři vykřičníky určitě nejsou náhoda;-))