Formula Student

Říká se, že rozdíl mezi mužem a chlapcem je v ceně jeho hraček. Co však toto rčení nepostihuje, je to, že když si tu svoji hračku sestrojíte, tak radost z ní je několikanásobně vyšší, než když si ji prostě koupíte.  Přesně to se podařilo týmu, který si na Fakultě strojní postavil svou vlastní závodní formuli. A o tom je studium technických oborů. Všechny ty mnohdy suché teorie přetavit v inženýrské dílo, na které mohou být všichni pyšní.  Cesta k sestrojení  takového auta byla nepochybně trnitá, ale týmu studentů, pedagogů a také lidí ze špičkových průmyslových firem se to podařilo a máme se zase čím chlubit. Výkon 80kW možná nevypadá nikterak vysoce, ale když jím disponuje monopost o váze cca 250kg... To už může být docela zábava, nechat se svézt. Já se do takového auta asi bohužel nevejdu, ale vypadá to na splnění klukovského snu (omlouvám se za genderovou nevyváženost) pro ty, kteří si to, co si postavili, mohou také vyzkoušet. A já jsem moc rád, že jsem mohl být u vzniku něčeho takového!