Jaký bude rok 2015?

Věštění z křišťálové koule je mé povaze velmi vzdálené, a tudíž ode mne jednoznačnou odpověď nečekejte.  Pravda je, že se naše ekonomika dostává z dlouhé recese, a tak svítá na lepší časy.  Školství a věda, zejména jejich financování, by pak měly v brzké době (opět se mě neptejte, co to přesně znamená) tento vývoj kopírovat.  Je to nepochybně výhled optimistický, byť si myslím, že letošek nebude o mnoho jiný, než byl ten rok minulý.  Uvidíme, zda zažijeme  propad nebo naopak nárůst financí, zdali  se nám podaří získat lepší studenty se zájmem o své studium, nebo budeme jen náhradním řešením neúspěšné přihlášky na jinou univerzitu, zdali potenciál nově vybudovaných výzkumných struktur necháme propadnout, nebo jej naopak využijeme.  Vždy máme dvě možnosti, tu horší a tu lepší.  Jsem však přesvědčen, že to bude hlavně na nás, kterou z cest se vydáme.  Zcela určitě jsou věci, které ovlivnit nemůžeme, ale spousty věcí ano. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít, abych parafrázoval slova známé skladby skupiny Chinaski. A k tomu Vám všem přeji do toho nového roku hodně sil:-)