Den A

Den A jako den (A)absolventů. Blíží se termín 12.9. Den, ve kterém naše univerzita ožije návštěvou, jak všichni věříme, tisíců absolventů.  Chceme všem z nich ukázat, jak dnes vypadá škola a kam se za ta desetiletí své moderní historie posunula.  A nejde jen o kampus, který snese i ta nejpřísnější měřítka srovnání v mezinárodním kontextu.  Jde především o její rozvoj z pohledu oborů, které jsme pěstovali dříve a které jsme rozšířili o nové tak, jak se rozvijí technologie kolem nás.  Jedna z významných akcí, která proběhne, je i Zlatá promoce.  Absolventům, kteří slavnostně ukončili studium na naší Alma Mater, opět po padesáti letech předáme diplomy.  Teď už asi ne proto, aby si mohli hledat zaměstnání, ale jako poděkování za práci, kterou odvedli a na jejímž začátku stálo právě vzdělání na naší univerzitě.  Protože, jak říkávám, mít krásný kampus je skvělé, ale mnohem důležitější jsou naši úspěšní absolventi, kteří nesou genetický kód naší školy dále do světa.  Takže: moc se na tento významný den  těším a mám malou prosbu na závěr.  Příští pátek bude hektický a vše bude probíhat ve znamení této události. Buďme prosím my, co žijeme a pracujeme na naší vysoké škole, trpěliví k omezením, která to přinese;-).