40 let v Mostě

To, že naše Hornicko-geologická fakulta má v Mostě svou pobočku asi nikoho nepřekvapí. Fakt, že tam už učíme hornické obory 40 let, je už docela zajímavý.  V letošním roce jsme tedy zopakovali výjezd kolegia rektora do Mostu na slavnostní promoce, abychom potvrdili, že nám o tyto studenty jde a že si vážíme spolupráce s tímto městem a regionem, který toho má s tím naším hodně společného. Těch 150 absolventů, kteří letos ukončili svá studia není vůbec malé číslo a nepochybně si toho váží jak zástupci samosprávy, tak reprezentace průmyslu. Proto pro nás připravili bohatý program včetně odpolední exkurze do Elektrárny Počerady. Tam jsme jeli autobusem, který si pamatuji ze svých školních let - Škodou RTO 706.

autobus

Vzpomínám si, jak jsem jako kluk odmítal postupovat dále do vozu, abych mohl sledovat, jak se takový autobus řídí. Teď jsem mohl alespoň na chvíli usednout za volant a pokochat se výhledem z místa řidiče. Když jsme pak vyjeli na zmíněnou exkurzi, tak na nás všichni mávali a zdravili zdviženým palcem pravé ruky. Prostě to byl příjemný den se vším všudy a příjemná pracovní oslava konce školního roku.