Nejen o Oskarech

Hodně prostoru na tomto místě věnuji výsledkům vědy a výzkumu, kvalitě výuky, hospodaření a spoustě toho, co nazýváme naší hlavní činností. Tak trochu při tom zapomínám na to ostatní, nebo lépe řečeno na ty ostatní. Uvědomil jsem si to, když mi v úterý večer přistála na iPhonu zpráva o tom, že v rámci udělování “Oskarů” za public relations, které se předávaly v Praze, získala naše univerzita dvě první místa v kategoriích Státní správa a neziskový sektor a Firemní (korporátní) komunikace. To je výsledek práce celé řady lidí, kteří se snaží naši univerzitu ukázat vnějšímu světu v tom nejlepším světle.  Není pochyb, že to není nic jednoduchého, zejména v době, kdy v médiích všichni prahnou po krvi a padajících hlavách (zatím jen v tom metaforickém slova smyslu). A je tu spousta dalších lidí, kteří se nám pedagogům, vědcům a studentům snaží ulehčit a zpříjemnit život.  Jsou to ti, kteří se starají o provoz našich budov, co nám uklízí, opravují co se pokazilo, starají se o investice, knihy a časopisy, o informační technologie, o to, abychom neměli hlad a o desítky dalších věcí, na které jsem určitě zapomněl. Ti svůj Oskarový večer nemají, ale patří jim teď na závěr školního roku za všechnu tu práci velký dík. Každý, kdo projde naším kampusem si uvědomí, co to obnáší udržet ho v perfektním stavu.  Zkuste si na to vzpomenout, když budete mít chuť rozčílit se, že něco nefunguje.  Provoz “městečka”, které má téměř 25 tis. obyvatel se bez běžných problémů neobejde, ale vždy se hledá řešení, jak věci napravit. Proto mi upřímně dovolte poděkovat Vám všem, kteří za tím stojíte.