Strojařské říjnové dny...

V předchozím blogu jsem se zmiňoval o Setkání děkanů strojních fakult ČR a SR – SESIA 2018. Hádejte,  jak vše dopadlo, myslím, že výborně, včetně počasí (SESIA 2018 - VIDEO). Děkuji všem zúčastněným za příjemně strávené tři dny v Beskydech.

První podzimní dny jsou spojeny se začátkem výuky v zimním semestru, kdy výuka strojírenské technologie byla zahájena praktickými ukázkami technologií svařování společně s firmou ESAB Vamberk s.r.o., se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Důvodem ukázek bylo představení technologií, jež někteří studenti ještě nikdy neviděli. Z více než třicetileté zkušenosti můžu říct, že praktické ukázky mají vždy větší přínos ve výuce, než videa na chytrých zařízeních. Proto bych chtěl připomenout, že právě dnes začal (1. – 5. 10. 2018) 60. Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, kde se můžete seznámit s nejmodernějšími trendy nejen v oblastech strojírenství. VŠB – TU Ostrava sice nevystavuje samostatně, ale najdete nás na stánku Národního strojírenského klastru v pavilonu P (P54). VŠB – TU Ostrava je členem Národního strojírenského klastru a já budu na „P54“ ve středu 3. 10. 2018. Pokud budete mít zájem, zastavte se, budu se těšit.