V první desítce

Dostat se do první desítky žebříčku ATP je snem každého tenisty. Že to není nic jednoduchého, to snad nemusím dodávat. Když jsme dnes na Radě vlády pro vědu, výzkum a inovace schvalovali výsledky vědy a výzkumu za loňský rok, tak mi udělalo velkou radost, že je naše vysoká škola z hlediska výkonu v oblasti vědy a výzkumu na osmé příčce ze všech 216 hodnocených výzkumných organizací působících v České republice. To znamená mezi všemi ostatními univerzitami (tam jsme sedmí), ústavy Akademie věd a početnými rezortními i soukromými organizacemi. Je to skvělý výsledek a je třeba poděkovat všem, kteří se chopili díla a přispěli k němu. Důležité je, že nová metodika se mnohem více orientuje na hodnocení kvality a nejen na kvantitativní výsledky, jak tomu bylo v případě té předcházející. O to více je třeba si těchto výsledků vážit. Na jedné straně tedy zasloužená spokojenost, na druhé straně ale nesmíme zapomínat ještě na jednu věc. Stejně jako u nejlepších tenistů i tady platí, že dostat se do první desítky je teprve začátek, je potřeba se tam udržet nebo lépe: posunout se ještě výše. Pamatujme na to! Spokojit se s tím, čeho jsme dosáhli, může být zrádné;-)