Aprílový měsíc

Máme za sebou 1. duben a nevím jak u Vás, ale mě se „apríl“ vyhnul obloukem. Jediné co by se mohlo chovat aprílově je počasí, víkendové téměř letní teploty mají nahradit na konci tohoto týdne sněhové přeháňky. Změny počasí však k tomuto období patří. Těší mě, že tyto změny nepostihují naší univerzitu. Březnové volby kandidáta na rektora VŠB-TU Ostrava proběhly bez problémů ve dvou kolech. V tajném hlasování byl zvolen prof. RNDr. Václav Snášel, CSc., kterému přeji hodně úspěchů a pevné nervy při vedení univerzity od 1. září 2017. V pondělí nás seznámil pan prorektor Noskievič s důležitou informací o rozpočtu univerzity, který bude přibližně stejný jako v loňském roce, i když máme mírný pokles studentů. Takže ani tady nedošlo k aprílovým výkyvům. Dalšími důležitými volbami jsou květnové volby akademických senátů fakult a akademického senátu univerzity, jejíž tříleté funkční období začne na podzim letošního roku. Hlas každého z Vás rozhoduje o členech akademického senátu, kteří mají vliv na směřování fakult a univerzity v dalších létech. Proto, přijďte volit....