Malá výzva na víkend

Dva dny víkendového volna se dají využít různým způsobem. U mě je to takový mix nakupování, práce a soupeření s Oswaldem, kdože to je u nás vůdcem smečky. To poslední vyhrávám (přeci jen mám váhovou převahu), v první činnosti je zase lepší má žena.

Pro mladší kolegy mám ale mnohem smysluplnější zadání. Na páteční Vědecké radě naší univerzity zazněla zpráva o vědě a výzkumu, kde mě tak trochu vyděsil jeden ukazatel. V ukazateli počtu profesorů do čtyřiceti let máme jediného člověka, zatímco ve stejné věkové kategorii máme 47 docentů. Tak jsem se rozhodl, že motivačně promluvím touto cestou k těm 47, aby si přes víkend sedli, dali dohromady, co všechno mají za sebou a vydali se cestou navýšení prvního z obou ukazatelů. Ostatní věkové kategorie obtěžovat domácím úkolem nebudu, ale nepochybně mohou udělat totéž. Nové docenty a profesory potřebujeme, protože přeci chceme, aby naše škola byla vůdcem smečky mezi ostatními a tohle je jedna z cest jak to dokázat. Tak Vám držím palce ;-)