Prostě krutodrsně hustý

Dostal jsem e-mail od pana Jaromíra z Hyundai Motor reagující na náš nový klip s doc. Vláknem. Udělal mi radost: „…moji synové (7 a 9 let) znají oba písničku nazpaměť, rapují si to, a doc. Vlákno teď i díky nim frčí na jejich základní škole."… „Je to prostě krutodrsně hustý, tati, víš?" :-). Když k tomu přidáte 150 tis. zhlédnutí na YouTube, tak si troufám říct, že se podařilo ukázat, že skutečně suchaři nejsme. I když vím, že tímto řadu lidí nepřesvědčím, tak stále více věřím v to, že odvážné kampaně jsou součástí moderní univerzity.

Dnes bych ale chtěl ukázat i jinou stránku našeho života, tu klasičtější. Dostaly se mi do rukou první čísla na téma naší úspěšnosti v oblasti smluvního výzkumu. V posledních několika letech se náš příjem z tohoto velmi sledovaného ukazatele ustálil na hodnotě 80-85 mil. korun za rok, a tak nějak jsme si začali myslet, že to je asi stav nasycení. Že nebude možné tyto částky navýšit. Proto bylo pro nás velkým překvapením, když jsme zjistili, že v loňském roce byl tento příjem razantně vyšší – 116 mil. korun! To je skvělý výsledek, který naší technické vysoké škole více než sluší, a kdybych to měl zhodnotit, tak to považuji za „prostě krutodrsně hustý“ ;-).