Strojařina mediálně....

Začátek letošního roku je ve znamení mediálních prezentací. Možná si vzpomínáte na naše první „hororová“ pod heslem „Strojařina není horor“ , kdy na popud našich studentů jsme začali před asi dvěma léty, pojímat prezentace techniky, zejména strojařiny, trochu jinak než komerčním způsobem. Vznikaly videa Freddy, Predátor a Samara. Dalším nápadem bylo přiblížení „Života absolventa“ humornou formou. Vážnějším tématem je zájem o naše absolventy, kde se vyjadřovali zástupci firem, nejen z našeho regionu, jaký je zájem o naše absolventy ve videu „Jsou strojaři potřeba?“.

Samozřejmě, že existují další spoty o našich aktivitách a dění na fakultě i univerzitě, které není třeba představovat. Celé naše úsilí vyvrcholilo posledním videem „Tvoříme svět kolem tebe“. Víte, jak jsou úspěšní naši absolventi doma i ve světě? Odpověď najdete v tomto videu a co je důležité, ne všichni pracují přímo v oboru, avšak základem pro jejich práci byla a je právě strojařina. V mediálních prezentacích nezaostává ani naše univerzita, která představila VŠB-TU Ostrava prostřednictvím docenta Vlákna a ukazuje nejen náš kampus v Ostravě-Porubě, ale taky život na naší univerzitě. Pokud se chcete dovědět více, přijďte na Den otevřených dveří Fakulty strojní VŠB-TU Ostrava do Nové Auly 29. 1. 2016 od 8:00 do 15:00.