Dobré zprávy Radiožurnálu

Bohužel se stalo špatným zvykem, že naše média jsou plná negativních zpráv. Někdy je to opodstatněné, svět kolem nás je stále komplikovanější a vzájemné porozumění se vytrácí více a více. Někdy se ale jedná o zbytečné sypání soli do ran a při tom by stačila jen trocha dobré vůle a vnímat věci z té lepší stránky. Také proto dávám přednost veřejnoprávním médiím, jejichž zpravodajství mi připadá serióznější a vůči tomuto trendu odolnější. Večer se dívám na ČT1 a na rádiu, i v tom internetovém, mám naladěný Radiožurnál. A vyplatilo se. Z kraje týdne totiž zazněla pozitivní zpráva o tom, že oproti předcházejícímu roku bylo v České republice podáno o 13% více patentů, přičemž nejaktivnější byly vysoké školy (jejich podíl činí celých 25%). Nejlepší bylo ČVUT a hned za ním Vysoká škola báňská a Vysoká škola chemicko-technologická. Skvělé, tak takové zprávy slyším rád. A když je doplníte o medailové úspěchy našich reprezentantů v Soči, tak se hned žije o mnoho lépe a s radostí. A tak to má být! :-)