Strojařina v novém hávu - 31. 1. 2014

Rok se s rokem sešel a my znovu představujeme „strojárnu“, tedy Fakultu strojní. Den otevřených dveří Fakulty strojní má za úkol seznámit studenty středních škol, jejich rodiče i prarodiče, kde se ta původní klasická „strojařina“ dostala za poslední roky. Rádi Vám představíme tuto oblast technického vzdělávání v novém hávu. Víte, že k výuce klasických oborů jako je technologie, konstrukce, energetika, patří taky automatizace, robotizace a doprava? Víte, že naši absolventi dnes nacházejí uplatnění v potravinářských oborech nebo v lékařských oborech? Je to tak. Lékař léčí, ale nástroje, kloubní náhrady, fixátory, aj. musí navrhnout, odzkoušet a vyrobit strojař. Potravinářské firmy vyrábějí potraviny na zařízeních a automatických linkách, které musí navrhnout, odzkoušet a vyrobit strojař. Proto strojařský základ je vhodný pro kohokoliv, i když ve své budoucí kariéře bude například manažer, ekonom, konstruktér potravinářských linek, apod. Proto bych se s Vámi rád setkal na našem Dni otevřených dveří, kde uvidíte i novinku STUDENT FORMULI. Stále častěji se mně ptají studenti gymnázií: „Myslíte, že zvládneme u Vás na fakultě těžkou matematiku, fyziku, deskriptivní geometrii?“ Moje odpověď je ano, pokud budete mít zájem, píli a jasný cíl. Studenti nejen technických škol a gymnazisté přijďte na Den otevřených dveří Fakulty strojní VŠB-TU Ostrava již 31. 1. 2014, kde Vám řekneme více….