Zpátky do školky

Návrat do školy stál zato.  Pěkně rovnýma nohama rovnou do hluboké vody.  Předminulý týden jsme organizovali na naší vysoké škole dvoudenní zasedání Rady vlády pro vědu, výzkum a inovace, kterého se v pátek zúčastnil i pan premiér Rusnok.  Myslím, že se nám více než na 100% podařilo ukázat, co u nás děláme a že to s výzkumem, především tím aplikovaným, myslíme vážně a že nám to jde.  V úterý jsme otevřeli na Ekonomické fakultě, jako první veřejná vysoká škola, Autorizované vzdělávací středisko společnosti Apple.  Od středy pak běžela v prostorách naší auly konference Požární ochrana a ve čtvrtek jsme se stali hostiteli zasedání pléna České konference rektorů, kterého se zúčastnili všichni rektoři veřejných vysokých škol.  Navíc dorazili pan ministr Štýs a jeho náměstek Zaorálek.  V pátek jsem se už jen snažil vydýchat infarkt způsobený vším tím kvapíkem, který tyto akce provázel.  Nakonec si nechám pondělí.  Ten den jsme totiž otevřeli naši novou školku.  Musím říct, že to byla ohromná zábava sledovat všechny ty “tygry a tygřice” jak se prohání na trojkolkách, hrají si s novými hračkami a užívají si své nové prostředí. Měl jsem taky pocit, že jsou spokojeni i jejich rodiče, což mi dělá ještě větší radost.  Jediný nedostatek, který jsem v tom všem hemžení shledal, spočíval v tom, že ty postýlky ve školce jsou na mě moc malé.  Tajně jsem totiž doufal, že si tam někdy po obědě půjdu zdřímnout, ale zjevně to nepůjde.  Prostě na zpátky do školky jsem už starý a hodně velký ;-).