Zpátky do školy

Pevně věřím, že se pomalu, ale jistě, všichni opět měníme ve fešácké sovy, abych navázal na svůj poslední předprázdninový blog, a zanedlouho budeme v plné síle připraveni se vrhnout do víru akademického života dalšího školního roku. Díky tomu, že jsem byl upozorněn na spoustu své nevyčerpané dovolené z minulého roku a tím i na porušení svého vlastního příkazu o jejím čerpání, jsem si ten horký červenec a srpen docela užil, protože je věci třeba napravit a pravidla dodržovat. Pravda je, že nebylo dne, kdybych do školy nepřišel, takže to bylo spíše čerpaní dovolené de jure než de facto, ale stejně je příjemné si užívat rozdílu mezi muset a moci. To mi připomíná jednoho známého, který žil v Seattlu a každý večer, když projížděl kolem campusu společnosti Microsoft, tak se prý nedalo nevšimnout, že se vždy svítilo právě v kanceláři Billa Gatese. A že on by si na jeho místě vzal: "long, long vacation!". Prostě to někomu nejde. Co ale musím přiznat, že když jenom můžete a nemusíte, je osvobozující pocit a já si takovouhle dovolenou docela užil. Tak doufám, že i vy na tom nejste jinak a ty letošní prázdniny stály zato.