Tak je to opět tady!

Ano, jsou tady opět prázdniny. Přemýšlel jsem o tom, co do takového blogu na počátku prázdnin napsat, protože doba je i teď více než divoká. Témat je hodně, počínaje sestavováním nové vlády, schvalováním rozpočtu na vědu a výzkum, který by měl být o drobek vyšší než ten loňský, o promocích, které jsou vždy dojímavé, o tom, co se musí v létě stihnout a bůh ví o čem ještě. Nakonec jsem se rozhodl napsat o tom, co je nejdůležitější, a tím jsou právě ty prázdniny. Okolní svět je nám i našim studentům závidí. Ale jen ten, co někdy chvíli učil, tak ví o čem mluvím. Vzpomínám si na preventivní prohlídku na kardiologii, kdy mi jedna sestřička bezelstně sdělila, že nejčastějšími hosty jsou u ní manažeři a učitelé, což mne mimochodem dost vyděsilo, protože tak nějak se mne týká obojí :-). A tak každým rokem sleduji, jak se zkracující se dobou do prázdnin se stejnou rychlostí krátí má schopnost vstřebávat problémy a stávám se nevrlým (tímto se  dodatečně omlouvám všem, kteří to pocítili na vlastní kůži). Prostě mezi začátkem a koncem školního roku je velký rozdíl a prázdniny máme od toho, abychom se zase dali dohromady. A že se to týká všech učitelů, dokazuje obrázek, který mi nedávno přišel emailem a já se o něj s vámi podělím. Pěkné a hlavně pohodové prázdniny přeji. A nejen nám učitelům.

School year