Mimořádně zajímavá událost

Předně musím všem, kteří se přišli podívat na přednášku prof. Ferta, poděkovat. U takových akcí jeden nikdy neví, zdali zaujmou, či nikoliv a mít poloprázdnou aulu při přednášce nositele Nobelovy ceny, by bylo více než ostudné. To by bylo, jak se říká, na skok z okna ;-).V tomto případě se sedělo i na schodech, a to mi udělalo velkou radost. A nejen to. I všechny další doprovodné akce se nesly v příjemné atmosféře a moc mě potěšilo, že se naši studenti nebáli diskuze. To je dobrý signál toho, že pomalu padají i ty jazykové bariéry. Spokojenost byla také na straně společnosti Honeywell, která celý tento pobyt prof. Ferta organizovala v rámci svého programu podpory vědy a inženýrských disciplín. Dobrých inženýrů se totiž obecně nedostává a poslouchat přednášku nositele Nobelovy ceny, mít možnost se s někým takovým pobavit, to se hned tak něčím jiným nedá nahradit. Mimochodem, v rámci této iniciativy jsme se stali jednou z 38 univerzit světa, kde některý z nobelistů zavítal. A možná tomu nebylo naposledy, alespoň to tak zaznělo z úst představitelů společnosti Honeywell. Na závěr mi dovolte ještě jednu poznámku. Naše vysoká škola má kroniku, do které se nám podepisují ty nejvýznamnější návštěvy. Svou historickou stopu nám v ní zanechal i první laureát Nobelovy ceny, který na půdě naší univerzity přednášel - prof. Albert Fert.

Prof. Fert