Dárek těm nejmenším

Pamatuji si, že pro mne, v mých dětských letech, nebylo Vánoc, pokud jsem nenašel pod stromečkem dárek v podobě angličáka. Krabička Matchbox bylo to jediné, co jsem mezi těmi dárky hledal a vše ostatní končilo hned na Štědrý večer nenávratně v temnotách zapomnění. Tehdy jsem se bál jediného, že až budu “velký”, tak se vlastně nebude na co těšit, protože s angličákama si už asi hrát nebudu. Naštěstí pořád platí, že “rozdíl mezi chlapcem a mužem je v ceně jeho hraček” a tak je pořád na co se těšit, dokonce i na ta pyžama nebo ponožky, kteréžto jako jediné dárky přežily ty desítky let oslavovaných Vánoc. Tentokráte ale i já mám nějaký ten dárek. Dárek pro ty naše nejmladší. Definitivně jsme vysoutěžili dodavatele stavby naší mateřské školky a tak během příštího roku se součástí výzkumných center, laboratoří a inkubátorů stane i budova pro šedesát těch nejmenších, jejichž rodiče u nás pracují nebo studují a kterým tak můžeme ulehčit jejich rodičovský život. A aby těm dárkům nebyl konec, tak navíc se úseku prorektora Gottvalda, který má celý projekt na starost, podařilo vysoutěžit finanční podporu z Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost ve výši přes 5 milionů na vybavení a provoz této školky. Na závěr bych chtěl ještě uklidnit případné škarohlídy. Vše se staví z naplánovaných investičních fondů, takže se o to nebudou snižovat žádné provozní nebo mzdové prostředky. Tak doufám, že se ke mně přidáte a budete z toho mít stejnou radost, a to nejen ti, kterých se to bezprostředně týká ;-)