Nejlepší kytarista mezi univerzitními rektory

Tak na závěrečném ceremoniálu Letních olympijských her 2012 označil komentátor České televize Briana Maye, známého kytaristu skupiny Queen a od roku 2007 také rektora Liverpool John Moores University. S ohromným nadšením jsem sledoval jeho vystoupení, protože mi připomnělo má mladá léta, kdy Queen pro mne byli dlouhou dobu číslo jedna a Mayova kytara byla prostě nezaměnitelná. Také jsem ale zjistil, že máme něco společného.  Nikoliv kytaru, protože ta moje od dávných dob, kdy jsem pochopil, že Briana Maye nedoženu ;-), stojí opřená v koutě a zahálí.  Co ale společné máme je to, že nám oběma za posledních pár let zatraceně hodně přibylo šedivých vlasů.  Zjevně mezi akademickými funkcemi a šedinami platí korelace nezávisle na tom, zdali žijete v Británii nebo České republice. Je vidět, že starost o tisíce studentů a akademiků dá zabrat i takovému rockerovi, jako je právě tento slavný člen ještě slavnější hudební skupiny. Je třeba ale dodat, že mu to šlo jako za mladých let a byl pro mne skutečným vyvrcholením skvěle pojaté party zakončené uhasínajícím olympijským ohněm. Možná bychom ho měli pozvat na jednání pléna České konference rektorů.  Snad by trochu oživil tu poněkud pesimistickou atmosféru našich setkání, kde prim hrají témata jako jsou rozpočty, finance, reformy, evropské projekty a bůhví co ještě dalšího.  A tak se dostávám k tomu, že se nám zase pomalu blíží nový školní rok a krátí se období prázdnin, které za chvíli budou minulostí jako LOH 2012. Nezbývá než si přát, aby byl ten nadcházející školní rok stejně bezproblémový a úspěšný, jako byla právě tato olympiáda, abychom překonali své “osobní rekordy”, aby vše proběhlo se stejnou noblesou a hlavně v duchu fair play.