Stravování

 

Nově otevřený Snack

 

Vážení zaměstnanci a studenti,

zveme vás na návštěvu do snacku v přízemí menzy, kde  jsme rozšířili nabídku o bagety, které vám upečeme a naplníme dle vašeho přání.  Během rekonstrukce výdejní části jsme doplnili gastronomické zařízení, proto kromě minutkových jídel můžeme nabídnout saláty a dezerty vlastní výroby, různé druhy káv případně  colu či sprite z postmixu.   

Provozní doba snacku je od 8,00 – 15,00 hodin, výdej obědů  od 10,30 -14,30 hodin. Platit můžete kartou i v hotovosti.

Stravovací služby VŠB - TUO


 

Označení alergenů v pokrmech

 

Vážení strávníci,

od 13. 12. 2014 nám vzniká povinnost označovat v jídelním lístku alergeny, které daný pokrm obsahuje. V naší Menze a bufetech se značení objeví postupně během měsíce listopadu.

Seznam potravinových alergenů (English) najdete v blízkosti jídelního lístku a na webových stránkách Menzy v části Ostatní informace / dokumenty.

Příklad označení v jídelním lístku: Svíčková na smetaně, houskový knedlík – A 1,3,7,9,10

 

Mobilní aplikace pro objednávání

 

Majitelé mobilních zařízení s operačním systémem Android, iOS (iPad, iPhone) mohou nyní objednávat jídla pomocí samostatné aplikace.

Postup pro zprovoznění:

  • Najít aplikaci na Google Play / App Store pod názvem MobilKredit (odkaz Android / odkaz iOS)
  • Nainstalovat aplikaci do mobilu, iPhone nebo iPadu
  • Po spuštění se nabídne výběr provozovatele. Ze seznamu je potřeba vybrat "VŠB-Technická univerzita" (Tento krok probíhá pouze po prvním spuštění)
  • Přihlásit se do aplikace pomocí přihlašovacích údajů používaných pro přístup přes WebKredit (osobní číslo a jednotné heslo - SSO, mail, ...)

Postup při přihlašování ! ! !

Pro přihlášení do internetového objednávání použijte jednotné heslo v SSO - zaměstnanci, studenti a důchodci (zvolte Objednávání stravy a pak následně rovnou tlačítko Přihlásit přes SSO bez vyplňování loginu a hesla na úvodní stránce). Další informace k SSO na iDOC.

Nebo lze použit přihlášení přes heslo vygenerované v Menze (pouze pro externí strávníky Menzy, vyplňte login, heslo a zvolte tlačítko Přihlásit).


Ceny obědů při ukončení studia ! ! !

Student, kterému studijní oddělení ukončí studium (např. složením Státní závěrečné zkoušky), ztrácí nárok na dotovanou stravu. Veškeré objednávky i dříve učiněné jsou od data ukončení automaticky přepočítány na nedotovanou (plnou) cenu a stav účtu může klesnout pod nulu. Nedoplatek musí být před opuštěním univerzity uhrazen, jinak bude vymáhán.


Registrace OsU ! ! !

Studenti a zaměstnanci OsU mají možnost využívat služby menzy a bufetů VŠB-TUO. Stačí se pouze zaregistrovat na Kartové centru (dveře A148 na hlavní buduvě v Porubě). Je potřeba mít průkaz totožnosti a čipovou kartu vydanou OsU. Registrace má platnost jeden školní rok (do konce září), poté je nutné jí prodloužit.


Polévku neuvádíme na jídelní lístek,

neboť se neobjednává a nemůžeme zaručit stejný druh až do konce výdejní doby. V případě větší poptávky reagujeme a dovařujeme polévku s kratší technologickou přípravou, aby měli strávníci možnost polévky až do konce výdejní doby. V současné době se pohybuje prodej polévek v rozmezí 800 – 1400 polévek denně.
Rada zní: Zkuste nahlédnout do jídelníčku FAST/FBI, zde uvedená polévka bude s velkou pravděpodobností vydávána i na Menze č.5.


V případě problémů s kartou v Radniční restauraci

(např. po vydaní nové karty na Kartovém centru) kontaktuje:
tel.: +420 599 443 560, email: i.obfuscating.nfo@ra.obfuscating.dnicniostrava.cz
Email pošlete v kopii i na: m.obfuscating.lc73@vs.obfuscating.b.cz.


WebKredit chyba

Pokud používáte nepodporované prohlížeč Safari, Chrome a při objednávání stravy na Vás vyskočí "Server Error in '/WebKredit' Application.", tak zkuste nejdříve přepnout záložky (např. "Objednávání" => "Burza" => "Objednávání"), pak většinou již chyba nenastane. :-)


Nastavení implicitní výdejny.

V záložce Nastavení v části Implicitní výdejna ve WebKreditu (po přihlášení) je možno si zvolit jaká výdejna bude po přihlášení přednastavena. Změna nastavení má vliv i na Prezentační místo.

Default distributing point setup.

There is a possibility to set your default distributing point, which will be shown after logging in (after sign up choose Settings menu and then Implicit servery). Change is applied also for a Presentation point.


Dvoujazyčné názvy jídel v jídelníčku.

V záložce Nastavení v části Jazyk menu ve WebKreditu (po přihlášení) je možno si zvolit jazykovou mutací jídelníčku (Česky / Anglicky). Pokud není překlad dostupný, pak se zobrazí česky. Změna nastavení má vliv i na Prezentační místo.

Bilingual food names in a meal list.

For changing language of a meal list (Czech or English) log into a system and go to Settings and then Language settings. If the translation is not available, meal will be shown in Czech. Change is applied also for a Presentation point.


Menza Reální přešla pod plnou správu OsU.

Objednávání jídel bude probíhat přes stránky na webu OsU.
Registrace a zřízení účtu v Menze Reální.


Navštivte stránku Ubytovacích služeb na VŠB-TU.


 

Dobrou chuť Vám přeje Menza VŠB-TU Ostrava