Stravování

!!!!! UPOZORNĚNÍ STRÁVNÍKŮM !!!!!

Dne 18.12.2014 bude na menze zkrácena výdejní doba obědů do 13,30 hodin.

Děkujeme za pochopení.

Objednávání pohoštění na Vánoční večírek

Spuštěno objednávaní na Vánoční večírek pro zaměstnance, který se koná ve čt 18.12.2014 od 15:30 do 22:00 hod. v prostorách Menzy č.5.
Objednávání bude ukončeno 16.12.2014.

Nově otevřený Snack

Vážení zaměstnanci a studenti,

zveme vás na návštěvu do snacku v přízemí menzy, kde  jsme rozšířili nabídku o bagety, které vám upečeme a naplníme dle vašeho přání.  Během rekonstrukce výdejní části jsme doplnili gastronomické zařízení, proto kromě minutkových jídel můžeme nabídnout saláty a dezerty vlastní výroby, různé druhy káv případně  colu či sprite z postmixu.   

Provozní doba snacku je od 8,00 – 15,30 hodin, výdej obědů  od 10,30 -14,30 hodin. Platit můžete kartou i v hotovosti.

Stravovací služby VŠB - TUO


Označení alergenů v pokrmech

Vážení strávníci,

od 13. 12. 2014 nám vzniká povinnost označovat v jídelním lístku alergeny, které daný pokrm obsahuje. V naší Menze a bufetech se značení objeví postupně během měsíce listopadu.

Seznam potravinových alergenů (English) najdete v blízkosti jídelního lístku a na webových stránkách Menzy v části Ostatní informace / dokumenty.

Příklad označení v jídelním lístku: Svíčková na smetaně, houskový knedlík – A 1,3,7,9,10

 

Mobilní aplikace pro objednávání

 

Majitelé mobilních zařízení s operačním systémem Android, iOS (iPad, iPhone) mohou nyní objednávat jídla pomocí samostatné aplikace.

Postup pro zprovoznění:

  • Najít aplikaci na Google Play / App Store pod názvem MobilKredit (odkaz Android / odkaz iOS)
  • Nainstalovat aplikaci do mobilu, iPhone nebo iPadu
  • Po spuštění se nabídne výběr provozovatele. Ze seznamu je potřeba vybrat "VŠB-Technická univerzita" (Tento krok probíhá pouze po prvním spuštění)
  • Přihlásit se do aplikace pomocí přihlašovacích údajů používaných pro přístup přes WebKredit (osobní číslo a jednotné heslo - SSO, mail, ...)

Postup při přihlašování ! ! !

Pro přihlášení do internetového objednávání použijte jednotné heslo v SSO - zaměstnanci, studenti a důchodci (zvolte Objednávání stravy a pak následně rovnou tlačítko Přihlásit přes SSO bez vyplňování loginu a hesla na úvodní stránce). Další informace k SSO na iDOC.

Nebo lze použit přihlášení přes heslo vygenerované v Menze (pouze pro externí strávníky Menzy, vyplňte login, heslo a zvolte tlačítko Přihlásit).


Ceny obědů při ukončení studia ! ! !

Student, kterému studijní oddělení ukončí studium (např. složením Státní závěrečné zkoušky), ztrácí nárok na dotovanou stravu. Veškeré objednávky i dříve učiněné jsou od data ukončení automaticky přepočítány na nedotovanou (plnou) cenu a stav účtu může klesnout pod nulu. Nedoplatek musí být před opuštěním univerzity uhrazen, jinak bude vymáhán.


Registrace OsU ! ! !

Studenti a zaměstnanci OsU mají možnost využívat služby menzy a bufetů VŠB-TUO. Stačí se pouze zaregistrovat na Kartové centru (dveře A148 na hlavní buduvě v Porubě). Je potřeba mít průkaz totožnosti a čipovou kartu vydanou OsU. Registrace má platnost jeden školní rok (do konce září), poté je nutné jí prodloužit.


Polévku neuvádíme na jídelní lístek,

neboť se neobjednává a nemůžeme zaručit stejný druh až do konce výdejní doby. V případě větší poptávky reagujeme a dovařujeme polévku s kratší technologickou přípravou, aby měli strávníci možnost polévky až do konce výdejní doby. V současné době se pohybuje prodej polévek v rozmezí 800 – 1400 polévek denně.
Rada zní: Zkuste nahlédnout do jídelníčku FAST/FBI, zde uvedená polévka bude s velkou pravděpodobností vydávána i na Menze č.5.


V případě problémů s kartou v Radniční restauraci

(např. po vydaní nové karty na Kartovém centru) kontaktuje:
tel.: +420 599 443 560, email: i.obfuscating.nfo@ra.obfuscating.dnicniostrava.cz
Email pošlete v kopii i na: m.obfuscating.lc73@vs.obfuscating.b.cz.


WebKredit chyba

Pokud používáte nepodporované prohlížeč Safari, Chrome a při objednávání stravy na Vás vyskočí "Server Error in '/WebKredit' Application.", tak zkuste nejdříve přepnout záložky (např. "Objednávání" => "Burza" => "Objednávání"), pak většinou již chyba nenastane. :-)


Nastavení implicitní výdejny.

V záložce Nastavení v části Implicitní výdejna ve WebKreditu (po přihlášení) je možno si zvolit jaká výdejna bude po přihlášení přednastavena. Změna nastavení má vliv i na Prezentační místo.

Default distributing point setup.

There is a possibility to set your default distributing point, which will be shown after logging in (after sign up choose Settings menu and then Implicit servery). Change is applied also for a Presentation point.


Dvoujazyčné názvy jídel v jídelníčku.

V záložce Nastavení v části Jazyk menu ve WebKreditu (po přihlášení) je možno si zvolit jazykovou mutací jídelníčku (Česky / Anglicky). Pokud není překlad dostupný, pak se zobrazí česky. Změna nastavení má vliv i na Prezentační místo.

Bilingual food names in a meal list.

For changing language of a meal list (Czech or English) log into a system and go to Settings and then Language settings. If the translation is not available, meal will be shown in Czech. Change is applied also for a Presentation point.


Menza Reální přešla pod plnou správu OsU.

Objednávání jídel bude probíhat přes stránky na webu OsU.
Registrace a zřízení účtu v Menze Reální.


Navštivte stránku Ubytovacích služeb na VŠB-TU.


 

Dobrou chuť Vám přeje Menza VŠB-TU Ostrava